Autorky a iniciátorky anglického divadla Zuzka a Adél

Interaktivní divadlo Zuzka s Adel

V předchozích letech jsme úzce spolupracovali s Mgr. Zuzanou Novotnou, která pro naší mateřskou školu, kromě jiných aktivit, zajišťovala interaktivní divadlo v anglickém jazyce. Spolu se Zuzkou za námi do školky přicházela také její kolegyně Bc. Adéla Veřmířovská a holčičky Suzie and Adel. Sama Zuzka o divadélku na svých stránkách www.zuzajda.cz napsala: 

" Suzie and Adel jsou malé předškolačky, které také chodí do školky, ale bydlí v Londýně a mluví anglicky. Společně s nimi prožijeme jejich všední den. Nakoukneme do jejich domova, školky i školy. Zasportujeme si, navštívíme ZOO, ale především si s dětmi anglicky popovídáme, zatančíme a zazpíváme."

Suzie and Adel za dětmi přijížděli cca 1x za 6 týdnu. Jsou vždy dětmi radostně očekávanou návštěvou. Díky empatickým průvodkyním, veselým holčičkám z příběhu a vlastnímu aktivnímu zapojení do příběhu dětem nevadí, že děj se odehrává v cizím jazyce. 

Už se moc těšíme, až se situace umoudří a my se zase shledáme u nás. Věříme, že pozitivní emoce a zkušenosti s tímto interaktivním divadélkem mohou v budoucím čase dětem pomoci kladně přistupovat k výuce cizího jazyka na základní škole. Stejně jako mít mysl otevřenou, když se potkají s kamarádem, který mluví jinak než oni. 
Galerie