Návrat dětí do školky

Dlouhé týdny trvalo než se dveře naší školičky mohli opět otevřít a pustit naše kamarády dovnitř. První otevření školky přišlo v dubnu a těšili se z něj pouze předškoláci a děti některých vybraných profesí. Zatím co ostatní děti čekali netrpělivě doma, až i ony budou moci přijít, jejich kamarádi ve školce, prokázali kus odvahy. Přišli a čelili změnám, které s sebou přineslo testování, uzavření školky třetím osobám, rozmístění dětí po skupinách do všech tříd i jiné paní učitelky. Společnými silami jsme to zvládli. Během těch šesti týdnů se děti seznamovali s hmyzem, společně jsme oslavili Den Země a vyzkoušeli si také čarodějnický rej.

Dvanáctý květen byl den, kdy už jsme se mohli vidět všichni společně bez omezení. Děti mají své třídy, kamarády, paní učitelky a školka žije veselým smíchem, povídáním a nekončící energií, kterou do ní přináší každý z nás. Takové setkání bylo potřeba oslavit a my se rozhodli pro oslavu znovuotevření školky v maskách. Bylo to ve středu 15.5. a byl to krásný den. Děti i dospělí se oblékli do masek, společně jsme si zahráli nové i známé hry, zatancovali na dětské písničky. Třída Světlušek a Rosniček tohle všechno vyzkoušela dokonce od rána venku. Byl to zážitek, který nám vykouzlil všem úsměv na rtech. Děkujeme rodičům přípravu dětí a sluníčku, že nám svítilo pro dobrou náladu.

Na fotografie z měsíce dubna, z oslav dne Země, z čarodějnic i z oslav v maskách se můžete podívat ve fotogalerii školky. 

Jsem rádi zpátky, těší nás plná školka a věříme, že takto společně vydržíme až do konce června.