Obrázek č.1

To bylo tehdy, když se nám po zahradě procházel anděl

Rok se s rokem sešel a na dveře opět cinkal duch Vánoc. Nejoblíbenější období ve školce. Které s sebou nese spousty krásných okamžiků, které mají dětem pomoci zkrátit čas.

Prvním pro děti významným okamžikem je příchod Čerta, Mikuláše a Anděla. Jak to bude letos? Přijde tato trojice v čase, kdy platí různá omezení? Obavy děti byly velké. Tentokrát však ne o sebe, nýbrž o zážitek ze setkání. 

Jelikož jsme s dětmi chtěli možnost osobního setkání podpořit, oblékli jsme se za čertíky a andílky a vydali se po stopách této trojice. 

Na první stopu jsme nečekali dlouho, narazili jsme na ni na plotě školky. Celkem na děti čekalo devět úkolů v okolí MŠ. Během, kterých prokázali svou bystrost a šikovnost. Po cestě jsme Mikulášskou družinu nepotkali.

Překvapení na nás čekalo ve třídách, kde voněl teplý dětský punč a uprostřed třídy byly Mikulášské balíčky. Skoro už se zdálo, že tuto radost nic nepřekoná, když jsme zaslechli tichounké cinkání. Odkud přichází, kde se tu vzalo? Ve třídě nic vidět nebylo, ale cinkání jsme stále slyšeli. 

Najednoudniu jsme to uviděli, venku po zahradě se procházel Anděl. Na hlavě dlouhé vlasy, na těle bílé šaty, v ruce košíček se zvonečkem. Procházel se nám po zahradě pod okny, něco sbíral a nechal se nadšenými dětmi alespoň chvilkut okukovat.

Anděli, děkujeme za zážitek na celý život. Byl jsi dokonalou tečkou skvělého dopoledne. 
Galerie