Ze života hmyzu

V měsíci dubnu naše mateřská škola ve spolupráci se Zdravým městem Kopřivnice a s  paní Petrou Žallmannovou oživili park pod školkou, když dali vzniknout projektu Ze života brouka. 

S nápadem přišla maminka našich kamarádů, která pomohla také s vizualizaci nápadu na plakát. Co se vlastně stalo? V parku se narodil brouček, ale byl tam úplně sám a bylo mu smutno. Pozvali jsme tedy do parku děti a jejich rodiče, aby pomohli probudit hmyzí kamarády, kteří ještě spali. 

Jak se takoví kamarádi budí? Třeba přineseným kamínkem, který je namalován jako oblíbený hmyz dětí. 

Na děti, které se rozhodli kamínek namalovat a přinést do parku, čekalo v parku prima překvapení v podobě deseti cedulí. Každá cedule se věnovala jednomu členu hmyzí rodiny. Obrázky a text na cedule vznikly pod vedením paní Petry Žallmannové, která na svém blogu Opičí matka, pravidelně uveřejňuje recenze na dětské knihy. 

Procházka parkem se stala příjemným místem nejen díky nové úpravě parku, ale také pro inovativní cedule s poutavymi obrázky a informacemi. Pro děti bylo poutavé sledovat kolik hmyzích kamarádů postupně přibývalo, ubývalo a jaký je vlastně ten nejoblíbenější. Co myslíte, kdo vyhrál? 

My vám to prozradíme, nejvíce kamínků se našlo u cedule berušky.